FC Liverpool do finále FA Cupu po výhre nad rivalom Evertonom

14.04.2012 Celý región

Londýn 14. apríla (TASR) - Prvým finalistom prestížneho anglického FA Cupu sa stali v sobotu futbalisti FC Liverpool, ktorí v derby vo Wembley s mestským rivalom FC Everton vyhrali 2:1. V drese "The Reds" odohral celý zápas aj slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel, ktorý dostal žltú kartu. Slovenský brankár Evertonu Ján Mucha nefiguroval ani na zápasovej súpiske.

Vo finále sa Liverpool stretne s úspešnejším z nedeľnej konfrontácie Tottenham Hotspur - Chelsea Londýn.

Zverenci trénera Kennyho Dalglisha prehrávali po prvom dejstve 0:1, keď Everton dostal do vedenia v 24. minúte Nikica Jelavič. V druhom polčase ale vyrovnal v 62. minúte Luis Suarez a v 87. minúte hlavou rozhodol Andy Carroll. Liverpool už v tejto sezóne vyhral aj Ligový pohár (Carling Cup), čím si zabezpečil účasť v Európskej lige UEFA 2012/2013.